O společnosti Kia Motors

Kia Motors Corporation, nejrychleji rostoucí automobilová značka ve světě, byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai-Kia Automotive Group má za cíl se stát jedním z největších světových výrobců automobilů. Ve 14 výrobních a montážních závodech v 8 zemích světa v současnosti automobilka produkuje více než 1 400 000 vozidel ročně, která jsou prodávána prostřednictvím sítě oficiálních zastoupení ve 165 zemích celého světa. Kia má dnes přes 40 000 zaměstnanců.

Značka Kia se dlouhodobě angažuje v oblasti sportu. Je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open, celosvětovým oficiálním sponzorem tenisového Davisova poháru a také partnerem španělského tenisty, čtyřnásobného vítěze French Open a letošního Wimbledonského vítěze, Rafaela Nadala. Kromě toho je značka rovněž hlavním automobilovým partnerem UEFA pro evropské (Euro 2008) a světové (2010-2014) fotbalové šampionáty.

Kia Motors Europe je prodejní, marketingové a servisní zastoupení společnosti Kia Motors Corporation. Sídlo tohoto zastoupení je v německém Frankfurtu nad Mohanem a řídí celkem 32 regionálních zastoupení automobilky v Evropě (včetně České republiky) a na Blízkém Východě.

Společnost Kia Motors Czech (KMCz) je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky, kde působí od dubna roku 1994. Až do cca poloviny roku 2002 byla KMCz stoprocentní dceřinou společností japonského obchodního koncernu Itochu. Od té doby je KMCz stoprocentně vlastněna společností Kia Motors Europe, což je přímé zastoupení automobilky Kia v Evropě. Za dobu své existence prodala na českém trhu přes 30 000 vozů.

Inovace z tradice
Od svého založení v roce 1944 přispěla společnost Kia Motors významně k vybudování a rozvoji automobilového průmyslu v Korey. Začala jako výrobce dílů pro jízdní kola a dnes patří k pěti největším světovým výrobcům automobilů. Kia Motors nadále rozšiřuje svojí značku a buduje si pověst výrobce kvalitních vozidel pro lidi mladé srdcem.

Název Kia je založený na čínských znacích: "ki" představuje slovo stoupat nahoru, "a" slovo Asie. Jako "Vzestup z Asie" můžeme charakterizovat i historii firmy, která v Korey uskutečnila velké množství pionýrských činů v automobilovém průmyslu, a která je i v současnosti hybnou silou v inovacích.


Tato kategorie neobsahuje žádný článek.